جواد نکونام از استقلال رفتنی شد

جواد نکونام که از ابتدای فصل هدایت آبی‌پوشان را برعهده گرفت و از همان جلسه نخست تمرین خود را حامی و طرفدار هواداران معرفی کرد، از نداشتن بازیکن و خالی بودن دستش انتقاد کرد. اتفاقی که شاید او تصور می‌کرد به سود تیم است، اما در زیر پوست استقلال گلایه‌های برخی بازیکنان را به همراه داشت چرا که آن‌ها از به کار بردن این جمله توسط سرمربی تیم‌شان احساس خوبی نداشتند و خودشان را بازیکن ضعیفی می‌دانستند!
جواد نکونام از استقلال رفتنی شد
کد خبر : ۶۶۶۵۴

استقلال در شرایطی قهرمانی در لیگ بیست و سوم را به رقیب دیرینه خود هدیه کرد که هفته‌ها صدرنشین و شانس اول قهرمانی بود، اما پس از آنکه نتوانست از پس نساجی مازندران برآید و دو امتیاز حساس را از دست داد، پرسپولیس به صدر جدول صعود کرد و در نهایت جام قهرمانی را بالای سر برد.

جواد نکونام که از ابتدای فصل هدایت آبی‌پوشان را برعهده گرفت و از همان جلسه نخست تمرین خود را حامی و طرفدار هواداران معرفی کرد، از نداشتن بازیکن و خالی بودن دستش انتقاد کرد. اتفاقی که شاید او تصور می‌کرد به سود تیم است، اما در زیر پوست استقلال گلایه‌های برخی بازیکنان را به همراه داشت چرا که آنها از به کار بردن این جمله توسط سرمربی تیم‌شان احساس خوبی نداشتند و خودشان را بازیکن ضعیفی می‌دانستند!

روند انتقادات سرمربی استقلال در همه هفته‌هایی که این تیم در صدر جدول و شانس اول قهرمانی بود ادامه داشت و همین امر روی بازیکنان اسم و رسم دار این تیم تاثیر منفی می‌گذاشت و کار را تا جایی پیش برد که بعد از دیدار با پیکان و تکرار این جملات توسط نکونام یکی از بازیکنان قدیمی این تیم عنوان کرده اگر فصل بعد نکونام در استقلال باشد او نخواهد ماند!

هر چند ممکن است در برخی موارد حق با سرمربی استقلال باشد، اما نگاهی به فهرست بازیکنان این تیم نشان می‌دهد دست نکونام آنقدر هم که عنوان می‌کرد خالی نبود و بازیکنان کلیدی و تاثیرگذاری در این تیم حضور داشتند که هر کدام سابقه درخشانی در استقلال و تیم ملی داشته اند.
تحلیل در مورد این نوع رفتار و اظهارات جواد نکونام این است که او استراتژی رسانه‌ای خود را با این روش انتخاب کرده بود تا شاید بار روانی روی خود را کاهش دهد و در بین هواداران اینطور جا بیندازد که تیم را با دست خالی قهرمان کرده است. در صورتی که استقلال قهرمان می‌شد این اتفاق برای نکونام یک برگ برنده بزرگ بود و حالا هم که تیم دوم شده است بازهم او دست پیش را می‌گیرد که با دست خالی نایب قهرمانی کار بزرگی بوده است!
همین اتفاقات در کنار مصاحبه‌های پرتعداد و بعضا غیرمحترمی که در مورد مدیرعامل باشگاه، رئیس فدراسیون فوتبال و تیم رقیب از سوی نکونام انجام شد، برخی از مدیران هلدینگ مالک استقلال را بر آن داشت تا برای فصل آینده به سرمربی دیگری فکر کنند.

شاید به همین خاطر بود که یک روز پس از آن که استقلال نتوانست عنوان قهرمانی لیگ برتر را به خود اختصاص دهد، زمزمه‌های تمایل به حضور ساپینتو، استراماچونی و حتی فرهاد مجیدی روی نیمکت آبی‌ها مطرح شد. با این حال مسئولان باشگاه هنوز در این مورد اظهار نظر مشخصی نداشته اند و همه چیز را به برگزاری مجمع و تصمیم گیری در آن موکول کرده اند.

درست زمانی که نکونام و مدیران و مسئولان باشگاه پس از سوت پایانی بازی با پیکان و از دست رفتن قهرمانی در حال دلداری دادن به بازیکنان داخل زمین چمن ورزشگاه پاس بودند، یکی از نزدیکان به هلدینگ مالکیت که در محل حضور داشته به برخی بازیکنان گفته است که با نکونام خداحافظی کنند چرا که او فصل آینده سرمربی استقلال نخواهد بود!

هر چند چنین اظهاراتی می‌تواند نظر شخصی و سلیقه‌ای باشد، اما مطرح شدن آن از سوی فردی که مورد تایید هلدینگ است می‌تواند قابل تامل باشد. این در حالی است که جواد نکونام در نشست خبری بعد از بازی از آغاز مذاکرات با بازیکنان برای فصل آینده و تمدید قرارداد آنها خبر داد و تاکید کرد که تیمی خواهد ساخت که در شان هواداران استقلال باشد.

با این شرایط به نظر می‌رسد نکونام دست پیش را گرفته و به واسطه قراردادی که برای فصل آینده هم با باشگاه استقلال دارد، از ادامه همکاری اش خبر داده تا به همه این پیام را منتقل کند که سرمربی فصل آینده آبی پوشان است. اما قطعا مالکان باشگاه که پیش از این تاکید کرده بودند می‌خواهند تیمی قدرتمند بسازند تا در آسیا حرف برای گفتن داشته باشد، تفکر دیگری را دنبال می‌کنند.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر