خطر آلزایمر در کمین این مشاغل

یک استاد دانشگاه و یکی از برجسته‌ترین دانشمندان حوزه عصب‌شناسی و تحقیق درباره تکامل زیست شناسی انسان می‌گوید برخی از مشاغل می‌توانند خطر ابتلا به زوال عقل را تا ۶۰ درصد افزایش دهند.
خطر آلزایمر در کمین این مشاغل
کد خبر : ۶۶۶۶۸

بعضی از مشاغل که نیاز به نشستن‌های طولانی دارد ممکن است در افزایش احتمال ابتلا به بیماری‌های زوال عقل مثل آلزایمر نقش مستقیم داشته باشد.


یک استاد دانشگاه و یکی از برجسته‌ترین دانشمندان حوزه عصب‌شناسی و تحقیق درباره تکامل زیست شناسی انسان می‌گوید برخی از مشاغل می‌توانند خطر ابتلا به زوال عقل را تا ۶۰ درصد افزایش دهند.

پروفسور دیوید رایکلن، متخصص زیست شناسی انسان و تکاملی در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی، هشدار داده است که بعضی از مشاغل که نیاز به نشستن‌های طولانی دارد ممکن است در افزایش احتمال ابتلا به بیماری‌های زوال عقل مثل آلزایمر نقش مستقیم داشته باشد.

وی می‌گوید: افرادی که به خاطر شغل خود ساعات زیادی در روز می‌نشینند، چه به دلیل سبک زندگی و چه به دلیل شغل، بیشتر در معرض خطر زوال عقل هستند. اگر ۱۰ ساعت در روز بنشینید در مقایسه با ۹ ساعت در روز، حدود ۱۰ درصد خطر زوال عقل را افزایش می‌دهد. اگر ۱۲ ساعت در روز بنشینید، حدود ۶۰درصد خطر زوال عقل را افزایش می‌دهد.

 

مشاغلی که مستلزم نشستن برای مدت طولانی است می‌تواند شامل نقش‌هایی مانند پذیرش، راننده اتوبوس، نویسنده آزاد، خلبان، راننده قطار، داور، مهندس نرم افزار، حسابدار و طراح گرافیک باشد. مشاغل دیگر ممکن است شامل توزیع کننده ها، کارگران ورود اطلاعات و رانندگان وسایل نقلیه سنگین باشد.

رایکلن گفت: در چند دهه اخیر متوجه شده ایم که می‌توان نورون‌های جدیدی تولید کرد، به ویژه در نواحی کلیدی مغز مانند هیپوکامپ - که با حافظه مرتبط است. رشد نورون‌های جدید ممکن است کلید پیشگیری یا از بین بردن آن باشد. این بیماری‌های عصبی را که تاثیر زیادی بر پیری مغز دارند، باید از بین ببرید.

این متخصص در مورد اینکه چگونه می‌توانیم سلول‌های مغزی جدید بسازیم، گفت: میزان بهینه فعالیت بدنی ۱۵۰ دقیقه در هفته است، اما تنها ۲۵ درصد از بزرگسالان در ایالات متحده این دستورالعمل‌ها را رعایت می‌کنند. افراد مسن فقط دو تا چهار دقیقه در روز انجام می‌دهند.

ریکلن می‌گوید مطالعات نشان می‌دهد که فعال بودن می‌تواند به جلوگیری از پیر شدن سریع مغز ما کمک کند. حتی ممکن است از پیشرفت بیماری آلزایمر یا سایر زوال عقل جلوگیری کند.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
اطلاعات
مجله زندگی
ارسال نظر