۳۱ خرداد ، آخرین مهلت برای ثبت‌نام الکترونیکی سرویس مدارس

وزارت آموزش‌وپرورش گفت: در سال تحصیلی پیش‌رو انعقاد قرارداد «سرویس مدارس» بین مدارس و پیمانکاران «ممنوع» است.
۳۱ خرداد ، آخرین مهلت برای ثبت‌نام الکترونیکی سرویس مدارس
کد خبر : ۶۶۸۵۲

مدیرعامل اتحادیه حمل و نقل مسافر شهری کشور از والدین متقاضی سرویس مدارس در خواست کرد تا پایان خرداد برای ثبت نام در سامانه «سپند» اقدام کنند.


مرتضی ضامنی، از شروع ثبت درخواست والدین دانش آموزان برای سرویس مدرسه خبر داد و گفت: این امر بر اساس مصوبات آئین نامه اجرایی حمل و نقل دانش آموزی هیأت وزیران و به منظور ساماندهی و نظارت بر فعالیت سرویس مدارس و ارتقای سطح ایمنی تردد دانش آموزان انجام می‌شود.


ضامنی با اشاره به ماده ۲۷ این آیین‌نامه عنوان داشت: «به منظور برنامه ریزی و تأمین ناوگان مورد نیاز حمل و نقل دانش آموزی، والدین موظفند تا ابتدای تیرماه پس از اطلاع رسانی مدارس، اقدام به ثبت درخواست خود در سامانه سپند کنند.»


وی در ادامه به تبصره ۱۰ ماده یک این آیین‌نامه اشاره کرد و افزود: سامانه سپند به استناد آئین نامه هیئت وزیران به منظور اجرا ساماندهی، مدیریت و نظارت یکپارچه و مستمر بر عملکرد تمامی دستگاه‌های متولی، شرکت‌ها و رانندگان مجاز حمل و نقل دانش آموزی، اولیا متقاضی حمل و نقل (سرویس) و همچنین تجمیع و به روزرسانی و پایش اطلاعات مربوط به صورت بر خط توسط وزارت کشور ایجاد شده است.


مدیرعامل اتحادیه حمل و نقل مسافر شهری کشور بیان داشت: ثبت‌نام در این سامانه به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و والدین دانش آموزان می‌توانند با مراجعه به آدرس https://irtusepand.ir برای ثبت نام و انتخاب سرویس مورد نظر خود اقدام کنند.


ضامنی تاکید کرد: استفاده از سامانه سپند برای ثبت‌نام سرویس مدارس الزامی است و رانندگان و پیمانکاران نیز موظف به ثبت‌نام در این سامانه و اخذ مجوز‌های لازم از مراجع ذیصلاح است.


۳۱ خرداد آخرین مهلت خانواده‌ها برای ثبت نام الکترونیکی سرویس مدارس است.


سازمان شهرداری‌ها امسال ثبت نام و نظارت بر سرویس مدارس را برعهده گرفته است و مدیران مدارس مجاز به عقد قرارداد با خانواده‌ها نیستند.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر