تبدیل ترمز کاسه ای به دیسکی خودرو دنا

بهبود کیفیت خودرو و تبدیل آن به یک خودرو به روز یکی از علایق هر دارنده خودرویی است.
تبدیل ترمز کاسه ای به دیسکی خودرو دنا
کد خبر : ۶۷۰۱۹

امروزه افراد ترجیح می دهند همان خودرویی که دارند را با کیفیت بالا حفظ کنند. روش های مختلفی وجود دارد که شما می توانید خودرو خود را به روز کنید. یکی از این روش ها تبدیل ترمز کاسه ای به دیسکی است. بسیاری از رانندگان به دنبال راه حلی برای این روش هستند تا بتوانند قدرت و کارایی ترمز اتومبیل خود را افزایش دهند.

در این مقاله می خواهیم شما را با یک مرکز معتبر آشنا کنیم که می توانید با کمک آن اقدام به تبدیل ترمز کاسه به دیسکی خودرو دنا کنید. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

ترمز کاسه ای چیست؟

ترمز کاسه ای یک نوع سیستم تقریبا قدیمی است که در چرخ های عقب خودرو نصب می شود. این سیستم دارای یک کاسه گرد و مخروطی است که به چرخ متصل می شود. درون کاسه ترمز کفشک های ترمز متصل شده است که از طریق سیستم ترمز به کاسه فشار وارد کرده و با ایجاد اصطکاک مانع از حرکت خودرو می شوند.

ترمز دیسکی چیست؟

ترمز دیسکی از جدیدترین سیستم های ترمز در خودروها است که عملکرد بسیار ساده و در عین حال کارآمدی دارد. این سیستم با استفاده از دیسک های دوار نصب شده و جلوی چرخ ها عمل می کند. از ویژگی های آن می توان به سرعت عمل بالای آن در متوقف کردن خودرو اشاره کرد.

ترمز کاسه ای بهتر است یا دیسکی؟

سوالی که ممکن است برای دارندگان دنا پیش آید این است که ترمز کاسه ای بهتر است یا دیسکی؟ انتخاب از میان این دو به عوامل مختلفی وابسته است. برخی از این عوامل عبارتند از: مدل خودرو، نیازهای رانندگی و شرایط محیطی. ترمز دیسکی دارای مزایایی مانند عملکرد بهینه در توقف سریع خودرو، عمر طولانی قطعات و دارا بودن سیستم خنک کننده برای سرعت های بالا است. در مقابل ترمز کاسه ای دارای عملکردی ضعیف تر در توقف سریع خودرو است و برای نصب در اتومبیل های ضعیف یا سنگین مانند کامیون یا اتوبوس گزینه ای مناسب است. در عین حال هزینه نصب و نگهداری پایینی دارد.

نحوه تبدیل ترمز کاسه ای به دیسکی

بسیاری از افراد برای ارتقای سطح کیفی و عملکرد خودرو خود اقدام به تبدیل ترمز کاسه ای به دیسکی می کنند زیرا ترمز دیسکی سرعت بالاتری در توقف خودرو دارد. تبدیل ترمز کاسه ای به دیسکی فرایند پیچیده ای است که برای انجام آن نیاز به دانش و مهارت فنی است بنابراین نمی توان در هر تعمیرگاهی این کار را انجام داد. بهتر است برای این کار از افراد متخصص در این حوزه کمک بگیرید. دناکار ایرانیان یکی از مجموعه های معتبر در این زمینه است.

تبدیل ترمز کاسه ای به دیسکی خودرو دنا

مرکز تبدیل ترمز کاسه ای به دیسکی دنا

در این بخش تفاوت های میان ترمزهای کاسه ای و دیسکی بیان شد و تمامی اطلاعات مورد نیاز در اختیار شما قرار داده شد. در صورتی که نیاز به تعویض ترمز خودرو خود دارید پیشنهاد ما این است که به یک تعمیرگاه متخصص دنا مراجعه کنید تا از نتیجه کار اطمینان داشته باشید. دنا کار ایرانیان یکی از تعمیرگاه های معتبر در این زمینه است که این فرایند را به صورت کاملا تخصصی انجام می دهد. برای دریافت اطلاعات می توانید با شماره 09127344760 تماس بگیرید.

منبع: denacareiranian

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر