با این روش ۹ سال زودتر ابتلا به فراموشی پیش بینی می‌شود!

بنا به دریافت‌های محققان یک تست جدید می‌تواند فراموشی را تا ۹ سال زودتر با ۸۰ درصد دقت پیش بینی کند.
با این روش ۹ سال زودتر ابتلا به فراموشی پیش بینی می‌شود!
کد خبر : ۶۷۱۱۰

به نقل از مهر، کارشناسان امیدوارند یافته‌های این تحقیق به توسعه تستی برای آلزایمر در چند سال آینده منجر شود که دلیل اصلی فراموشی است.
محققان دانشگاه کویین مری لندن مدعی شده اند روش ابداعی آنها بهتر از تست‌های حافظه یا اندازه گیری کوچک شدن مغز است، این ۲ روش معمول هستند که به عنوان ابزار‌های شناختی این وضعیت به کار می‌روند.

تست ابداعی آنها هنگامیکه مغز در حالت آماده فعالیت قرار دارد، از آن اسکن می‌گیرد. این اصطلاح برای زمانی استفاده می‌شود که مغز روی هیچ فعالیت به خصوصی متمرکز نیست. به گفته آنها این تکنیک پتانسیل آن را دارد که شکاف کلینیکی برای شناسایی افرادی در معرض خطر فراموشی و درمان آنها قبل از واضح شدن علائم را پر کند.

محققان به رهبری پروفسور چارلز مارشال اسکن‌های مغزی بیش از ۱۱۰۰ نفر از «بیوبانک انگلیس» (مخزن داده حاوی اطلاعات ژنتیکی و درمانی بیش از نیم میلیون نفر شهروند انگلیسی) را بررسی کردند. میان ۱۰۳ نفر مبتلا به فراموشی، ۸۱ نفر اسکن‌های مغزبین ۵ ماه تا ۸.۵ سال قبل از تشخیص رسمی ابتلا به بیماری را داشتند.

اسکن مغزی آنها نشان دهنده کاهش ارتباط در وضعیت آماده به فعالیت در مقایسه با افرادی داشت که به فراموشی مبتلا نشدند.

به گفته پروفسور مارشال ردیابی فراموش برای توسعه درمان‌هایی که از بین رفتن سلول‌های مغزی را معکوس می‌کند و علائم فراموشی را به وجود می‌آورند، مهم است. نتایج این تحقیق در ژورنال نیچر منتال هلث منتشر شده است.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر