بالاخره پنجشنبه یا شنبه؟! تکلیف تعطیلی به کجا رسید؟

طبق اعلام رییس سازمان اداری و استخدامی در خصوص تعطیلی پنجشنبه یا شنبه، این موضوع در مجمع تشخیص مصلحت نظام به تصمیم گیری خواهد رسید.
بالاخره پنجشنبه یا شنبه؟! تکلیف تعطیلی به کجا رسید؟
کد خبر : ۶۷۳۵۲

میثم لطیفی رئیس سازمان اداری و استخدامی‌ی در حاشیه جلسه امروز چهارشنبه هیأت دولت در جمع خبرنگاران گفت: در مورد برگزاری آزمون‌های استخدامی باید بگویم که جمعه این هفته در ۲۶ استان مرحله دوم آزمون شهید زین‌الدین برگزار می‌شود، ۲۱ هزار نفر در این آزمون شرکت کرده‌اند و بیش از ۲ هزار نفر در حوزه‌های زیربنایی و اقتصادی جذب می‌شوند.

وی افزود: ۵ مرداد نیز آزمون فراگیر استخدامی برگزار می‌شود که از سال گذشته برنامه‌ریزی شده است. چون بنای دولت و تدبیر رئیس جمهور شهید این بود که عدالت در جذب داشته باشیم و هرکسی در هر جای کشور توانمندی دارد، برای استخدام در دستگاه‌های دولتی در آزمون شرکت کند.

رئیس سازمان اداری و استخدامی در خصوص تعداد افرادی که در این آزمون جذب می‌شوند اعلام کرد: تا الان برای جذب ۱۰ هزار نفر در این آزمون توانستیم با دستگاه‌ها به توافق برسیم.

لطیفی دستور رئیس جمهور در مورد پرداخت عادلانه که جز آخرین مصوبات با حضور ایشان در هیأت وزیران بود اشاره کرد و اظهار داشت: بر این اساس افرادی که در هیأت مدیره و مدیران عامل شرکت‌های دولتی هستند، یا در شرکت‌هایی که دولت در آنها سهم دارد به عنوان نماینده حضور دارند، باید سقف حقوق مندرج در قانون را رعایت کنند.

وی درباره تعطیلی شنبه یا پنجشنبه، تصریح کرد: قرار شد این موضوع در مجمع تشخیص مصلحت نظام جمع‌بندی شود و آنها اعلام کنند، پیشنهاد ما این بود که این امر در اختیار هیأت وزیران باشد.

معاون سازمان اداری و استخدامی افزود: هم‌چنین در مورد عدم رعایت تغییر ساعات آغاز به کار دستگاه‌های دولتی اضافه کرد: این امر تخلف است. در تهران حدود ۵ هزار واحد اداری داریم که کنتور برق دارند، وزارت نیرو مکلف است بازرسی داشته باشد. پیشنهاد خودشان این بود که به خاطر تنظیم برق در این ایام ساعت را تغییر دهند. مردم به وزارت نیرو تخلفات را گزارش کنند و وزارت نیرو مسئول پیگیری این تخلفات است.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر