معامله‌گران ارز دست به عصا شدند | دلار مشتری ندارد | ماجرا چیست؟

قیمت دلار در اولین روز هفته با کاهش ۱۰۰ تا ۲۰۰ تومانی در کانال هشتم از کریدور پنجم درجا زد. این اسکناس بیش از دو هفته است که در منطقه‌ای مشخص محصور شده و در روندی رنج معامله می‌شود. برای هفته پیش رو روند رنج و نوسان محدود برای دلار قابل پیش‌بینی است.
معامله‌گران ارز دست به عصا شدند | دلار مشتری ندارد | ماجرا چیست؟
کد خبر : ۶۷۵۵۲

بازار بی‌رمق دلار درجا زد

قیمت دلار در اولین روز هفته با کاهش ۱۰۰ تا ۲۰۰ تومانی در کانال هشتم از کریدور پنجم درجا زد. این اسکناس بیش از دو هفته است که در منطقه‌ای مشخص محصور شده و در روندی رنج معامله می‌شود. برای هفته پیش رو روند رنج و نوسان محدود برای دلار قابل پیش‌بینی است.

قیمت دلار امروز با کاهش ۲۰۰ تومانی در پله‌های پایانی کانال هشتم از کریدور پنجم در حال معامله است.

گفتنی است روند تقاضا در بازار ارز کاهشی است و معامله‌گران معتقدند رخداد‌های سیاسی و انتخابات ریاست جمهوری آنها را در انتظار گذاشته است.

کاهشی‌های بازار ارز می‌گویند قیمت دلار در هفته‌های منتهی به انتخابات نوسان بیشتری خواهد داشت و همین موضوع معامله‌گران را از ترس ضرر، دست به عصا کرده است.
بازار ارز تهران نخستین روز هفته را در حالی آغاز خواهد کرد که بازار ارز کشور‌های همسایه از امروز به تعطیلات عید قربان رفته اند و این در حالیست که قیمت دلار هرات در آخرین روز معاملات هفته پیش ۵۸ هزار و ۸۰۰ تومان معاملات قیمت خورد.

همچنین قیمت درهم امارات هم به مانند دلار تغییر قیمت چندانی را تجربه نکرد و در نرخ ۱۶۰۳۰ تومان معاملات را به پایان رساند؛ روندی که از رکود نسبی بازار و انتظار معامله گران برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری حکایت داشت، به عقیده بسیاری از فعالان بازار ارز، معاملات تا زمان برگزاری انتخابات چندان نوسان کاهشی یا افزایشی محسوسی نخواهد داشت و بازار با اتخاذ آرایش انتخاباتی، پس از انتخاب رئیس جمهور جدید درباره موضع خود تصمیم گیری خواهد کرد.

اما نکته مهمی که توجه معامله گران را در جریان معاملات هفته اخیر به خود جلب کرد، کاهش قابل توجه میزان حباب درهم است، روندی که پیش از این خلاف آن را شاهد بوده ایم و همواره در روند افزایشی قیمت دلار حباب دلاری درهم هم در محدوده‌های بالاتری قرار می‌گرفت. به گزارش اقتصادنیوز؛ فعالان بازار در واکنش به این اتفاق سه رویکرد را پیش بینی کرده اند؛ اول، نبود انتظار افزایش قیمت‌ها در کوتاه مدت. دوم، دست باز بازارساز برای تامین درهم و سوم، بالا رفتن توانایی بازارساز در تامین درهم؛ موضوعی که نه تنها توانسته مانع سیگنال افزایشی درهم به دلار شود بلکه سبب شده تا درهم بیشتر به عنوان اهرم کاهش قیمت دلار عمل کند و حباب منفی آن در جریان معاملات هفته‌های اخیر سد راه افزایشی شدن دلار بوده است.
در این میان قیمت تتر هم امروز در مقایسه با روز پنجشنبه کانال ۵۹ هزار تومان را از دست داده است و وارد کانال کاهشی ۵۸ هزار تومان شده است؛ موضوعی که به عقیده گروهی از معامله گران می‌تواند سیگنال کاهشی به قیمت دلار بدهد. به گزارش اقتصادنیوز، این در حالی‌ست که برخی دیگر از فعالان بازار با توجه به افزایش قیمت طلا در معاملات جهانی، معتقدند دلار هم می‌تواند به تبعیت از اونس مسیر افزایشی را در پیش بگیرد.

برآیند کلی معامله گران از معاملات بازار ارز در هفته‌های اخیر نوسان محدود قیمت‌ها در دامنه مشخص است و باید دید سیگنال‌های سیاسی می‌توانند روند دلار را تغییر دهند یا خیر؟

قیمت تتر فریز شد
گفتنی است قیمت درهم امروز روی رقم ۱۶ هزار و ۶۰ تومانی ایستاده است و نسبت به آخرین معامله هفته گذشته رشد ۳۰ تومانی دارد. قیمت تتر با کاهش قیمت دلار همراه نشد و روی رقم ۵۹ هزار و ۱۵۰ تومانی در حال نوسان است.
مطالعه بیشتر: قیمت دلار امروز ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ / روند الاکلنگی دلار با تتر تراز شد

پوند انگلیس با کاهش ۹۰۰ تومانی با قیمت ۷۴ هزار و ۵۶۰ تومانی در حال معامله است و یورو نیز با افت ۳۵۰ تومانی روی رقم ۶۳ هزار ۱۴۰ تومانی ایستاده است.

گفتنی است اسکناس دلار روز شنبه با رقم ۴۵ هزار و ۶۷۹ تومان و حواله دلار نیز با رقم ۴۲ هزار و ۶۵۰ تومانی عرضه شد و هر یک از این ارز‌ها بیش از ۵۰ تومان گران شد.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر