خزعلی: قوانین عفاف و حجاب به‌زودی و با قوت اجرا می شود

رئیس شورای فرهنگی، اجتماعی زنان و خانواده با بیان اینکه مردم انقلابی ایران اسلامی همواره بر اجرای دقیق و محکم قوانین مربوط به حجاب و عفاف تأکید دارند، گفت: قوانین عفاف و حجاب که در مجلس شورای اسلامی یا شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شده است، به زودی و با قوت در کشور اجرا خواهد شد.
خزعلی: قوانین عفاف و حجاب به‌زودی و با قوت اجرا می شود
کد خبر : ۸۳۸۰

خزعلی رئیس شورای فرهنگی، اجتماعی زنان و خانواده و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد: قوانین عفاف و حجاب به‌زودی و با قوت در کشور اجرا خواهد شد

وی با بیان اینکه مردم انقلابی ایران اسلامی همواره بر اجرای دقیق و محکم قوانین مربوط به حجاب و عفاف تأکید دارند، گفت: قوانین عفاف و حجاب که در مجلس شورای اسلامی یا شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شده است، به زودی و با قوت در کشور اجرا خواهد شد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، با بیان اینکه انقلاب اسلامی قرار است تا با اعتلای فرهنگ در مسیر تحولات فرهنگی حرکت کند، ادامه داد: ایجاد روحیه انقلاب، تسهیل‌گری برای مردم، تجدید حیات روحیه انقلابی‌گری، رصد مستمر تغییرات فرهنگی و ... از وظایف نهادهای فرهنگی به ویژه شورای عالی انقلاب فرهنگی است و چنانچه در فهم مستمر این تغییرات غفلت کنیم، دچار خسران خواهیم شد و بزرگترین خسارت آن نیز آشفتگی فرهنگی و افتادن زمام امور فرهنگ به دست دیگران است.

رئیس شورای فرهنگی، اجتماعی زنان و خانواده با بیان اینکه تحول فرهنگی باید در مسیر سبک زندگی مردم دیده شود، ادامه داد: خانواده و سبک زندگی مهمترین تأثیرات فرهنگی را می‌پذیرند. آشفتگی فرهنگی یا افتادن زمام امور به دست افراد ناشایست، ناشی از آشفتگی در تصمیم‌گیری مسئولان کشور است.

خزعلی با بیان اینکه بیشترین مشکلات ایجاد شده از سوی شبکه نفوذ در رده‌های میانی شکل می‌گیرد، تصریح کرد:‌ در این رابطه دو راه پیش رو داریم. یا باید با این شبکه نفوذ کنار بیاییم و یا اینکه باید عزم جدی برای استقامت در برابر این شبکه و تغییرات مهم در این زمینه داشته باشیم. تحول فرهنگی باید در رویکرد و سبک زندگی مردم مشاهده شود. بنابراین سؤال این است که ما در برنامه توسعه ششم تا چه میزان برای خانواده و حوزه فرهنگ، برنامه داشتیم؟ یا فرهنگ‌سازی در حوزه خانواده و زن در تدوین برنامه توسعه هفتم در نظر گرفته می‌شود؟.

رئیس شورای فرهنگی، اجتماعی زنان و خانواده با بیان اینکه نظام اسلامی در حوزه قانون‌گذاری و سیاست‌گذاری نمره خوبی دارد، اظهار کرد: طی ۴۰ سال گذشته هرگاه دولت‌ها اراده کرده‌اند، ارزش‌های انقلابی به خوبی در جامعه مستقر شده و به پیش رفته است.

 

منبع :
عرشه
ارسال نظر