خبرنگاران معروف صداوسیما تحریم شدند

اتحادیه اروپا امروز تحریم‌های جدیدی را به بهانه های واهی نقض حقوق بشر و مشارکت در درگیری های اوکراین علیه ایران وضع کرد.
خبرنگاران معروف صداوسیما تحریم شدند
کد خبر : ۸۵۹۱

خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک: وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا امروز دوشنبه پس از برگزاری نشست خود در بروکسل، تعدادی از افراد و نهادهای ایران را به بهانه های واهی نقض حقوق بشر و مشارکت در درگیری های اوکراین تحریم کردند.

 

بر اساس بیانیه صادره از سوی اتحادیه اروپا، وزرای امور ارجه ۲۷ کشور عضو با نقض قوانین بین المللی در لزوم عدم مداخله در امور داخلی کشورهای مستقل، ۲۰ فرد و یک نهاد ایرانی را به بهانه نقض حقوق بشر (در ارتباط با اغتشاشات پراکنده اخیر) هدف تحریم های خود قرار دادند.

به گزارش تلویزیون رویترز، افراد و نهاد تحت تحریم عبارتند از:

- پیمان جبلی

- علی رضوانی

- آمنه‌سادات ذبیح پور

خبرنگاران معروف صداوسیما تحریم شدند

- سید احمد خاتمی

- سید مجید میراحمدی

- سید عبدالرحیم موسوی

- محسن برمهانی

- مرتضی جوکار

- مجید سوری

- محسن کریمی

- علیرضا حیدرنیا

- امان الله گرشاسبی

- بهمن ریحانی

- حبیب شهسواری

- محمد عبدالله پور

- سیاوش مسلمی

- احمد ذوالقدر

- مرتضی کشکولی

- عیسی بیات

- محمد تقی آصانلو

- سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

در بخش دیگری از تحریم های امروز اتحادیه اروپا، بر اساس ادعای واهی مشارکت ایران در جنگ اوکراین نیز ۴ شخص و ۴ نهاد ایرانی مورد تحریم بروکسل قرار گرفتند.

بر اساس وبگاه اتحادیه اروپا، دارایی های افراد و نهادهای تحریم شده در این اتحادیه مسدود و شرکت ها و شهروندان اتحادیه اروپا از مراوده مالی با آنان منع شدند. همچنین؛ اشخاص حقیقی تحریم شده حق سفر به کشورهای عضو را نداشته و ورود یا عبور آنها به این کشورها ممنوع است.

 

ارسال نظر