عمارت لاکچری مجهز به پناهگاه هسته‌ای نتانیاهو در اسراییل

این عمارت لوکس خصوصی در قدس مجهز به یک پناهگاه هسته‌ای عمیق است و روز چهارشنبه نیروهای رژیم صهیونیستی مشغول ایمن‌سازی محوطه بودند. این ملک، متعلق به میلیاردر آمریکایی معاف از مالیات، سیمون فالیک است.
عمارت لاکچری مجهز به پناهگاه هسته‌ای نتانیاهو در اسراییل
کد خبر : ۴۸۸۱۸

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و همسرش سارا در بحبوحه موج فزاینده خشم عمومی، به عمارت مجلل یک دوست میلیاردر رفته‌اند.

گفته می‌شود این عمارت لوکس خصوصی در قدس مجهز به یک پناهگاه هسته‌ای عمیق است و روز چهارشنبه نیروهای رژیم صهیونیستی مشغول ایمن‌سازی محوطه بودند. این ملک، متعلق به میلیاردر آمریکایی معاف از مالیات، سیمون فالیک است.

این زن و شوهر که متهم به گرفتن هدایای لوکس از جمله شامپاین و جواهراتی به ارزش ده‌ها هزار دلار از دوستان ثروتمند خود هستند، دو اقامتگاه خصوصی در قدس و یک اقامتگاه در شهر مرفه ساحلی قیصریه دارند.

این اقدام موجی از خشم و عصبانیت را در اراضی اشغالی برانگیخته است. روزنامه‌نگاری به نام اوری میسگاو، عکس‌هایی از این ویلا را به اشتراک گذاشته و نوشت: «ما سه خانه را برای خانواده نتانیاهو بازسازی، ایمن و تأمین مالی می‌کنیم. افرادی از جمله سرآشپز شخصی به آنجا منتقل می‌شوند و زمینه‌چینی‌ها نشان می‌دهد که جلسات آینده با رهبران جهان هم به آنجا منتقل خواهد شد.»

این در حالی است که محبوبیت نتانیاهو از زمان عملیات برق‌آسای نیروهای مقاومت فلسطین به شدت کاهش یافته است. همسر او هم به شدت منفور است و به دلیل تاخیر در واکنش کابینه تل‌آویو به حمله هفتم اکتبر مقصر شناخته می‌شود.

یک منبع امنیتی آگاه گفت که سارا نتانیاهو «یک جایگاه منحصر به فرد در سیاست اسرائیل دارد و به عنوان نزدیک‌ترین مشاور نخست‌وزیر خدمت می‌کند» و همین موارد، او را هدف انتقادات مستقیم بابت یک رشته تحرکات سیاسی بحث‌برانگیز قرار داده که در سال جاری موجب شد تا صدها هزار سکنه اراضی اشغالی علیه این نخست‌وزیر و ائتلاف دست‌راستی او تظاهرات کنند.

تغییرات قضایی پیشنهادی نتانیاهو و افزایش گسترش شهرک‌سازی‌ها، بدترین ناآرامی‌های داخلی رژیم صهیونیستی را به همراه داشته و جنگی را شاهد بوده که مرگ‌بارترین روز برای یهودیان از زمان هولوکاست را رقم زده است.

در ادامه، این منبع امنیتی که خواست نامش فاش نشود، توضیح داد: «تأثیر سارا نتانیاهو بر تصمیمات سیاسی همسرش، از اقدامات هر همسر نخست‌وزیری که در تاریخ اسرائیل روی کار بوده و حتی در مقیاس جهانی بیشتر است. طی این سال‌ها، نتانیاهوها به‌عنوان یک خانواده، به دلیل سبک زندگی پر زرق و برق و افراطی‌اشان زیر ذره‌بین قرار گرفته‌اند.»

او افزود: «علاوه بر این، نتانیاهو در چندین پرونده شامل دریافت هدایا و رشوه متهم شده است. در این مناقشات، دخالت سارا قابل توجه بوده، با این حال آنها اغلب خود را قربانی یک پرونده‌سازی جا می‌زنند.»

این عمارت فوق لوکس محصور، با امنیت سطح بالایی که دارد به سارا نتانیاهو اجازه می‌دهد تا به دور از کانون توجه و افزایش خشم عمومی به سر ببرد. بن کاسپیت، نویسنده کتاب «سال‌های نتانیاهو» می‌گوید: «فرار نتانیاهوها به این ویلا ناشی از ترس‌ آنهاست، زیرا اسرائیلی به طور فزاینده‌ای خشمگین هستند.»

به دنبال عملیات طوفان الاقصی، نتانیاهوی هراسان وعده تشکیل کابینه جنگ می‌داد اما چنین تشکیلاتی با تاخیر پنج روزه تشکیل شد و طبق گزارش‌ رسانه‌ها، سارا نتانیاهو عامل این تاخیر بوده چون او مخالف پیوستن بنی گانتس «ضعیف»، وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی به این ائتلاف بود.

بن کاسپیت می‌گوید: «قطعا سارا نتانیاهو در مراسم‌های یادبود یا مراسم‌های ختم جایی ندارد. ترس از اعتراضات احتمالی، اجازه نمی‌دهد تا او در اماکن عمومی حاضر شود، حتی در مواقع بازدیدهای او از پایگاه‌های نظامی، سربازان پیش از رسیدن او خلع‌سلاح می‌شوند.»

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
ایسنا
مجله زندگی
ارسال نظر