بهترین دمنوش برای آرامش اعصاب را بشناسید

گیاه به‌لیمو، با تاثیر مثبت بر دستگاه عصبی سبب کاهش استرس و در نتیجه سبب آرامش ذهن و بدن می‌شود که از آن به عنوان بهترین دمنوش اعصاب یاد می‌شود.
بهترین دمنوش برای آرامش اعصاب را بشناسید
کد خبر : ۴۸۹۷۶

به‌لیمو گیاهی گرمسیری است که در مناطق گرم همواره سبز است. گیاهی پرخاصیت که به تنهایی بر تمام اعضای بدن تأثیر داشته و معجزه می‌کند. آنتی‌اکسیدان قوی است و تعادل هورمونی را ایجاد و روند پیری را کند می‌کند.

این گیاه از رشد رگ‌های خونی که موجب پیشرفت سرطان می‌شوند، جلو‌گیری می‌کند و با تاثیر بر دستگاه عصبی سبب کاهش استرس و در نتیجه سبب آرامش ذهن و بدن می‌شود که از آن به عنوان بهترین دمنوش اعصاب یاد می‌شود.

به‌لیمو دارای ترکیبات آلی است و خوردن آن سبب کاهش اشتها و ریزه‌خواری می‌شود و در نتیجه لاغری و تناسب اندام به همراه دارد.
این گیاه کوچک سبب تقویت ماهیچه‌ها می‌شود و در ورزشکاران و افرادی که به آسیب ماهیچه‌ای دچارشده‌اند به باز‌سازی ماهیچه‌های آسیب دیده کمک می‌کند.

به‌لیمو با افزایش گلبول‌های سفید سبب افزایش ایمنی بدن می‌شود و با رفع اسپاسم‌های عضلانی سبب کاهش نفخ و دل‌درد شده و مشکلات گوارشی را رفع می‌کند.

گیاه پرخاصیت به‌لیمو با افزایش تعریق به پایین آمدن تب و به خروج خلط از دستگاه تنفس کمک و دستگاه تنفس را پاک می‌کند.

با عملکرد اکسپکتورانتی خود گلودرد را رفع می‌کند و در درمان برونشیت که در نتیجه‌ی التهاب در نایژک‌ها ایجاد می‌شود موثر است.

به‌لیمو دارای مقدار کمی فنول است و سموم بدن را دفع کرده و بر دستگاه گوارش تاثیرگذار است. چربی‌سوز قوی بوده و خوردن آن قبل از تمرینات ورزشی به ورزشکاران توصیه می‌شود.

این گیاه اعجازآور به‌علت وجود ملاتونینی که دارد، نوشیدنش به تنظیم خواب آرام شبانه کمک فراوانی می‌کند و همچنین در درمان ورم حاد حفره‌های بینی (سینوزیت) موثر است.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
فارس
مجله زندگی
ارسال نظر