فوری و مهم | نیروهای قراردادی و شرکتی ، رسمی می‌شوند

ما در کمیسیون اجتماعی همچنان معتقد هستیم که باید به راهکاری برسیم تا همه نیرو‌های شرکتی و قراردادی تبدیل وضعیت شوند، اما دولت در این رابطه «اما و اگر»‌هایی دارد که غالباً هم بحث بارمالی اجرای این مساله برای قوه مجریه مطرح است.
فوری و مهم | نیروهای قراردادی و شرکتی ، رسمی می‌شوند
کد خبر : ۵۲۷۶۰
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: هدف از طراحی «طرح ساماندهی کارکنان دولت» از ابتدا همین بود که افرادی که سال‌ها سابقه فعالیت در دستگاه‌های دولتی دارند، اما تحت قرارداد‌های مختلف هستند و هنوز به نیروی رسمی تبدیل نشده‌اند و متاثر از همین مساله از برخی حقوق و مزایای خود بی‌بهره هستند، تبدیل وضعیت شوند.
 
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: مساله آزمون به منظور تعامل با دولت از جمله مواردی است که در حال اضافه شدن به شرایط تبدیل وضعیت‌هاست، اما قاعدتاً کسانی که سابقه‌ی بالاتری در ساختار اداری دارند باید از امتیازاتی برخوردار شوند تا تبدیل وضعیتشان هم با سرعت و هم با امکان بیشتری اتفاق بیفتد.
 
فاطمه قاسم‌پور عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در رابطه با آخرین وضعیت طرح ساماندهی کارکنان دولت و اصلاحات آن در این کمیسیون گفت: ما در کمیسیون اجتماعی همچنان معتقد هستیم که باید به راهکاری برسیم تا همه نیرو‌های شرکتی و قراردادی تبدیل وضعیت شوند، اما دولت در این رابطه «اما و اگر»‌هایی دارد که غالباً هم بحث بارمالی اجرای این مساله برای قوه مجریه مطرح است.
 
وی ادامه داد: در همین راستا یکی از موضوعاتی که مطرح شد این بود که در گام اول دستگاه‌های اجرایی مشمول این قانون شوند و بعد دولت به سمت تبدیل وضعیت سایر دستگاه‌ها حرکت کند.
 
نماینده مردم تهران در مجلس افزود: یکی از پیشنهادات که توسط کمیته مربوطه در متن اصلاحیه پیشنهادی آمده بود مساله برگزاری آزمون بود که ما این مساله را هم قبول داریم و موافق هستیم، اما تبدیل وضعیت با آزمون نیازمند توجه به برخی دغدغه‌ها و اقتضائات است.
 
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس عنوان کرد: در آخرین جلسه‌ای که کمیسیون اجتماعی در هفته گذشته پیرامون این مساله برگزار کرد هم بعد از رایزنی‌های انجام شده مساله آزمون مورد توافق مجلس و دولت قرار گرفت، اما درباره جزئیات روند برگزاری آزمون و سازوکار تبدیل وضعیت نیرو‌های باسابقه از این طریق تصمیم‌گیری نشد و مقرر شد که مرکز پژوهش‌های مجلس ضمن مشورت با نمایندگان یک سازوکار پیشنهادی برای این مساله طراحی کند.
 
قاسم‌پور در رابطه «نگرانی‌هایی که ممکن است مطرح شدن مساله آزمون ایجاد کند به ویژه برای افرادی که سوابق بالایی دارند و این طرح به‌جای کمک و آرامش خاطرشان موجب دغدغه شود» تصریح کرد: چیزی که در این باره در مجلس مطرح شد این است که با حداقل شرایط تبدیل وضعیت افراد انجام شود، این مساله هم به منظور تعامل با دولت از جمله مواردی است که در حال اضافه شدن به شرایط تبدیل وضعیت‌هاست.
تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر