10 میلیارد دلار ، ارزش معاملات ETF | بیت‌کوین همچنان پربحث‌ترین !

 تنها سه روز پس از آغاز فعالیت صندو‌های قابل معامله بیت‌کوین با قیمت لحظه‌ای در ایالات متحده آمریکا، حجم معاملات این صندوق‌ها هشت‌رقمی شد.
10 میلیارد دلار ، ارزش معاملات ETF | بیت‌کوین همچنان پربحث‌ترین !
کد خبر : ۵۴۵۹۴

حجم معاملات انجام‌شده از طریق صندوق‌های قابل معامله بیت‌کوین به رکورد چشمگیری دست پیدا کرده و از مرز ۱۰ میلیارد دلار عبور کرده است.

 تنها سه روز پس از آغاز فعالیت صندو‌های قابل معامله بیت‌کوین با قیمت لحظه‌ای در ایالات متحده آمریکا، حجم معاملات این صندوق‌ها هشت‌رقمی شد.

به نوشته کوین تلگراف، بررسی یکی از کارشناسان بلومبرگ نشان می‌دهد که تا ۱۶ ژانویه (۲۶ دی)، ارزش معاملات ETF‌های بیت‌کوین با قیمت لحظه‌ای از مرز ۱۰ میلیارد دلار عبور کرده است.

 با این حال، آغاز به کار این صندوق‌ها، بحث‌هایی به همراه داشته است چراکه نه تنها در این مدت قیمت بیت‌کوین افزایش نیافته، بلکه با کاهش شدیدی همراه شده است. بزرگ‌ترین ارز دیجیتال در روز‌های اخیر بدترین عملکرد یک‌ماهه خود را ثبت کرده است.

از سوی دیگر، کارشناس بلومبرگ با وجود افت ارزش بیت‌کوین، حجم معاملات ETF‌های این ارز دیجیتال را برجسته کرده است؛ او در حساب کاربری خود در شبکه ایکس نوشته: بگذارید توضیح دهم که حجم معاملات به ارزش ۱۰ میلیارد دلار تنها طی سه روز تا چه اندازه شگفت‌انگیز است؛ در سال ۲۰۲۳ میلادی ۵۰۰ صندوق قابله معامله راه‌اندازی شد (صندوق ها‌ی قابل معامله بیت‌کوین همگی در سال ۲۰۲۴ راه‌اندازی شدند) که حجم معاملات آن‌ها در تمام سال ۲۰۲۳، در مجموع ۴۵۰ میلیون دلار بود.

در میان ETF‌های بیت‌کوین که توسط شرکت‌های مختلف ارائه شده، شرکت بلک‌راک با کسب ۷۰۰ میلیون دلار سود خالص طی سه روز، عملکرد قابل توجهی داشته است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در تصمیمی تاریخی که معامله‌گران مدت‌ها انتظار آن را داشتند، در روز چهارشنبه (۲۰ دی) به فعالیت صندوق‌های قابل معامله بیت‌کوین مجوز داد تا راه برای سرمایه‌گذاری در بزرگ‌ترین ارز دیجیتال جهان آسان‌تر شود.

تازه‌ترین قیمت بیت‌کوین و اتریوم

بر اساس داده‌های سایت اینوستینگ، قیمت بیت‌کوین در روز چهارشنبه (۲۷ دی) از ۴۲ هزار و ۲۱۱ دلار تا ۴۳ هزار و ۱۹۲ دلار نوسان داشته است. این رمزارز تا حدود ساعت ۱۱ شب به وقت ایران، حدود ۴۲ هزار و ۵۶۰ دلار معامله شده است. تغییر قیمت بیت‌کوین در ۲۴ ساعت گذشته منفی بوده و قیمت آن حدود ۵۰۰ دلار کاهش یافته است. حجم معاملات بیت‌کوین طی ۲۴ ساعت اخیر ۲۱/۴۷ میلیارد دلار بوده و ارزش این رمزارز نسبت به یک هفته گذشته، حدود ۹ درصد افت داشته است.

همچنین قیمت اتریوم در همین روز از ۲ هزار و ۵۲۱ دلار تا ۲ هزار و ۵۹۲ دلار نوسان داشته است. این رمزارز تا حدود ساعت ۱۱ شب به وقت ایران، حدود ۲ هزار و ۵۳۰ دلار معامله شده است. تغییر قیمت اتریوم در ۲۴ ساعت گذشته منفی بوده و قیمت آن حدود ۲۵ دلار کاهش یافته است. حجم معاملات اتریوم طی ۲۴ ساعت اخیر ۱۱/۰۴ میلیارد دلار بوده و ارزش این رمزارز نسبت به یک هفته گذشته، حدود ۴ درصد افزایش یافته است.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر