دلار شب‌عیدی آرام گرفت ؟

گروهی از معامله‌گران معتقدند قیمت دلار بعد از رسیدن به سقف باید به استراحت می‌رفت و در یک محدوده مشخص نوسان می‌داد تا دوباره با توجه به عرضه و تقاضا روند شکل دهد.
دلار شب‌عیدی آرام گرفت ؟
کد خبر : ۵۹۷۱۱

بازار ارز و سکه بعد از اینکه از ۱۱ اسفند ماه روند صعودی را در پیش گرفته بود بلاخره روز چهارشنبه کاهشی شد و از سقف تاریخی عقب نشستند.

چهارشنبه قیمت دلار هرات ۵۹ هزار و ۷۰۰ تومان شروع به کار کرد و در ابتدا با افزایش به سمت کانال ۶۰ هزار تومان حرکت کرد و در ادامه با کاهش به حمایت مهم ۵۹ هزار و ۱۵۰ تومان پایین آمد و از این نقطه حمایت شد. در پشت خط چهارشنبه قیمت دلار هرات ۵۹ هزار و ۳۴۰ تومان به کار خود پایان داد.

قیمت درهم با گپ منفی ۶۰ تومانی در ۱۶ هزار و ۴۷۰ تومان شروع به کار کرد و با کاهش ۱۴۰ تومانی در ۱۶ هزار و ۳۳۰ تومان بسته شد. قیمت دلار برآورد شده از درهم ۵۹ هزار و ۹۳۰ تومان به دست می‌آید که زیر نرخ اسکناس دلار در تهران است.

قیمت تتر نیز درکانال ۵۹ هزار تومان آغاز به کار کرد و در ابتدا با افزایش به ۶۰ هزار و ۵۰۰ تومان رسید و در نیمه دوم با کاهش دوباره کانال ۶۰ هزار تومان را از دست داد و در مرز دو کانال نوسان کرد.

قیمت طلا و سکه در معاملات روزانه همراه با دلار و درهم کاهشی بود، اما در پشت خط با افزایش انس طلای جهانی نوسان دادند. به عقیده تحلیلگران فنی در چارت بازار‌ها واگرایی منفی ایجاد شده بود و قیمت‌ها باید اشباع خرید را خالی می‌کردند.

از نظر تکنیکال محدوده حمایتی مهم دلار در ۵۹ هزار و ۱۵۰ تومان تا ۵۸ هزار و ۷۰۰ تومان خواهد بود که اگر از دست برود نرخ دلار می‌تواند به کف قبلی یعنی ۵۷ هزار و ۸۰۰ تومان برسد. گروهی از معامله‌گران معتقدند قیمت دلار بعد از رسیدن به سقف باید به استراحت می‌رفت و در یک محدوده مشخص نوسان می‌داد تا دوباره با توجه به عرضه و تقاضا روند شکل دهد.

اگر تزریق بازارساز سنگین باشد احتمال کف دوباره وجود دارد در غیر این صورت قیمت دلار هرات می‌تواند در کانال ۵۸ و ۵۹ هزار تومان در استراحت نوسان دهد. با توجه به قیمت دلار برآورد شده از درهم اگر نرخ حواله به زیر مرز مهم ۱۶ هزار و ۳۳۰ تومان برود دلار تهران نیز وارد کانال ۵۹ هزار تومان خواهد شد.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر