پشت خطی را چطور فعال کنیم؟

اگر برای شما سوال پیش آمده که چگونه پشت خطی فعال کنیم، در ادامه با ما همراه باشید تا تمامی روش‌های موجود برای فعال کردن پشت خطی را توضیح دهیم.
پشت خطی را چطور فعال کنیم؟
کد خبر : ۶۰۶۳۶

فعال کردن پشت خطی همراه اول و ایرانسل موضوعی است که بسیاری از کابران به دنبال آن هستند و تصور می‌کنند که این کار پیچیدگی زیادی دارد. در عمل، اما شما به‌راحتی می‌توانید پشت خطی ایرانسل و همراه اول را فعال کنید.

اگر برای شما سوال پیش آمده که چگونه پشت خطی فعال کنیم، در ادامه با ما همراه باشید تا تمامی روش‌های موجود برای فعال کردن پشت خطی را توضیح دهیم.

پشت خطی چیست و چه کاربردی دارد؟
زمانی که در حال مکالمه با گوشی هستید اگر فردی با شما تماس بگیرد با عبارت ‘’مشترک مورد نظر در حال مکالمه است’’ مواجه می‌شود. در چنین شرایطی شما از تماس فرد دیگر باخبر نمی‌شوید و شاید این تماس را از دست بدهید.

سرویس پشت خطی به شما امکان می‌دهد تا حتی زمانی که در حال مکالمه هستید هم تماس را دریافت کنید و متوجه زنگ خوردن گوشی شوید. پس از فعال شدن سرویس پشت خطی شما زمانی که در حال مکالمه هستید صدای بوقی را دریافت می‌کنید که معنی آن تماس یک فرد سوم است.

در چنین شرایطی دیگر به فرد سوم عبارت ‘’مشترک مورد نظر در حال مکالمه است’’ گفته نمی‌شود و در عویض به‌حالت نرمال بوق عادی شنیده می‌شود. پس اگر جزو افرادی هستید که تماس‌های زیادی در طول روز دریافت می‌کنید بهتر است که قابلیت پشت خطی را روشن کنید.

چگونه پشت خطی را فعال کنیم؟
برای فعال کردن سرویس پشت خطی روش‌های زیادی وجود دارد که در ادامه توضیح می‌دهیم.

فعال کردن پشت خطی در گوشی اندروید
شما از طریق تنظیمات گوشی خود می‌توانید به این قابلیت دسترسی داشته باشید و فرقی هم بین اپراتور‌های مختلف وجود ندارد و برای تمامی موارد می‌توانید از این روش استفاده کنید. در ادامه به طور تصویری گام به گام کار‌هایی که باید انجام دهید را می‌بینید و به‌سادگی می‌توانید این کار را انجام دهید.

سامسونگ
وارد برنامه تماس گوشی سامسونگ شوید.

به روی سه نقطه بالا سمت راست کلیک کنید.

به روی گزینه Settings بزنید.

وارد بخش Supplementary services شوید.

به روی گزینه Call waiting کلیک کنید تا روشن شود.

شیائومی
وارد برنامه تماس شوید.

به روی سه نقطه در بالا سمت راست کلیک کنید.

وارد Settings شوید.

به روی Calling accounts بزنید.

به روی Call waiting کلیک کنید.

سیم کارت مورد نظر را از طریق SIM card انتخاب کنید.

گزینه Call waiting را روشن کنید.

سایر برند‌ها

به تنظیمات بروید.

از طریق سرچ تنظیمات عبارت ‘’Call waiting’’ را جستجو کنید.

به روی آن کلیک کنید و تیک روشن شدن را بزنید.

فعال کردن پشت خطی در آیفون
اگر آیفون دارید باید مراحل زیر را پیش بگیرید.

وارد تنظیمات شوید.

به روی گزینه Phone کلیک کنید.

گزینه Call waiting را انتخاب کنید.

تیک این گزینه را بزنید تا روشن شود.

فعال کردن پشت خطی همراه اول با کد
اگر خط موبایلتان را از اپراتور همراه اول تهیه کرده‌اید می‌توانید بدون نیاز به وارد شدن به تنظیمات گوشی، تنها از طریق کد دستوری این کار را انجام دهید. هیچ تفاوتی ندارد که گوشی اندرویدی دارید یا ایفون یا حتی گوشی دکمه‌ای قدیمی، در هر صورت اگر خط همراه اول دارید کد‌های گفته شده در ادامه به کارتان خواهد آمد.

وارد شماره‌گیر گوشی خود شوید و *۴۳# را وارد کنید و دکمه تماس را بزنید. پس از چند ثانیه قابلیت پشت خطی برای شما فعال می‌شود. برای غیر فعال کردن این قابلیت هم کافیست کد #۴۳# را شماره‌گیری کنید.

در روش دوم می‌توانید عبارت *۱۰# را شماره‌گیری کنید. حال خدمات اصلی (گزینه ۲) را انتخاب کنید و در مرحله بعدی مکالمه (شماره ۴) را بزنید. در ادامه مدیریت مکالمه (شماره ۲) را انتخاب کنید و سپس انتظار مکالمه (گزینه ۱) را بزنید. در نهایت عدد ۱ را وارد کنید تا این قابلیت برای شما فعال شود.

فعال کردن پشت خطی ایرانسل
اگر خط ایرانسل دارید فارغ از برند گوشی خود می‌توانید عبارت *۴۳# را شماره‌گیری کنید تا قابلیت پشت خطی پس از حدود ۲ یا ۳ ثانیه برای شما فعال شود. برای غیر فعال کردن این ویژگی نیز تنها کافیست عبارت #۴۳# را وارد کنید.

مجله زندگی
ارسال نظر