هم‌زمان با سایر کشور‌ها | چهارشنبه ۲۲ فروردین‌ماه در ایران عید فطر است

مرکز بین المللی نجوم با انتشار توییتی در حساب کاربری خود در شبکه ایکس اعلام کرد که عید سعید فطر در صورت رؤیت هلال ماه، روز چهارشنبه ۱۰ آوریل مصادف ۲۲ فروردین ماه با در اکثر کشور‌ها خواهد بود.
هم‌زمان با سایر کشور‌ها | چهارشنبه ۲۲ فروردین‌ماه در ایران عید فطر است
کد خبر : ۶۱۶۳۳

مرکز بین المللی نجوم در امارات اعلام کرد که در صورت رویت هلال ماه، در اکثر کشورها، روز چهارشنبه روز عید فطر خواهد بود.

مرکز بین المللی نجوم که مقر آن در امارات است، با انتشار توییتی در حساب کاربری خود در شبکه ایکس اعلام کرد که عید سعید فطر در صورت رؤیت هلال ماه، روز چهارشنبه ۱۰ آوریل مصادف ۲۲ فروردین ماه با در اکثر کشور‌ها خواهد بود.

وی همچنین در بیانیه‌ای اعلام کرد: کشور‌هایی که ماه رمضان را از دوشنبه ۱۱ مارس آغاز کرده‌اند، روز دوشنبه ۸ آوریل هلال ماه را جستجو می‌کنند، اما دیدن هلال در آن روز غیرممکن است و رد صورت عدم رویت هلال ماه، رمضان آن‌ها ۳۰ روزه خواهد بود و روز چهارشنبه عید سعید فطر خواهد بود.

علاوه بر این، این مرکز نقشه‌ای را ضمیمه کرده است که میزان رؤیت هلال ماه شوال در روز سه‌شنبه ۹ آوریل از تمام مناطق جهان را نشان می‌دهد.

شیخ عبدالله بن سلیمان المنیع، یکی از اعضای شورای علمای ارشد و دیوان ملکی عربستان هفته گذشته اعلام کرد: ماه رمضان از روز دوشنبه منطبق با ۳/۱۱/۲۰۲۴ میلادی آغاز شده است و روز سه شنبه برابر با ۳۰ رمضان خواهد بود.

دار الفتوای مصر اعلام کرد: رؤیت هلال ماه شوال در روز دوشنبه ۲۹ رمضان منطبق با دوشنبه ۸ آوریل ۲۰۲۴ انجام خواهد گرفت و در صورت تأیید رؤیت هلال، روز سه شنبه، روز اول عید فطر خواهد بود و در صورت عدم تایید رؤیت هلال ماه، رمضان، ۳۰ روزه است بنابراین اولین روز عید چهارشنبه ۱۰ آوریل خواهد بود.

منبع: خبرگزاری شبستان

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر