رقم باورنکردنی برای هزینه سفر حج عمره در سال جاری

بنابر اعلام رئیس شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران قرار است تا ۱۳ اردیبهشت‌ماه حدود پنج هزار نفر به عمره اعزام شوند. بازگشت این گروه تا ۲۳ اردیبهشت‌ماه ادامه دارد و پس از آن، از ۲۴ اردیبهشت‌ماه اعزام کاروان‌های حج تمتع تا ۱۸ خرداد ماه ادامه خواهد داشت.
رقم باورنکردنی برای هزینه سفر حج عمره در سال جاری
کد خبر : ۶۳۵۲۲

رئیس سازمان حج و زیارت از ادامه اعزام زائران ایرانی عمره پس از حج تمتع خبر داد. حدود پنج میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در نوبت عمره قرار دارند.

اعزام نخستین کاروان‌های عمره پس از ۹ سال وقفه بامداد دوشنبه سوم اردیبهشت‌ماه از سر گرفته شد. بنابر اعلام رئیس شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران قرار است تا ۱۳ اردیبهشت‌ماه حدود پنج هزار نفر به عمره اعزام شوند. بازگشت این گروه تا ۲۳ اردیبهشت‌ماه ادامه دارد و پس از آن، از ۲۴ اردیبهشت‌ماه اعزام کاروان‌های حج تمتع تا ۱۸ خرداد ماه ادامه خواهد داشت.

سیدعباس حسینی، رئیس سازمان حج و زیارت در حاشیه آئین بدرقه نخستین کاروان اعزامی ایران به عمره، در جمع خبرنگاران با این اشاره که حدود پنج میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در نوبت عمره هستند که در بازه کوتاه دو هفته‌ای اردیبهشت‌ماه تقریبا یک‌صدم این افراد به عمره اعزام می‌شوند، اظهار کرد: سازمان حج و زیارت امکان سفر عمره ۸۰۰ هزار تا یک میلیون نفر را فراهم کند، ولی در کنار ما دستگاه‌های دیگری هم هستند، از حمله ناوگان هوایی که باید بتوانند این خدمت را بدهند و لازم است منابع ارزی این سفر هم تأمین شود.

رئیس سازمان حج و زیارت درباره هزینه سفر عمره که مبلغ آن از ۴۰ تا ۴۵ میلیون تومان بوده است، گفت: اگر مبلغ را با هزینه سفر‌های داخلی به طور مثال مشهد با درنظر گرفتن هزینه هواپیما را با هزینه ساعت صندلی که زائر در سفر به مدینه یا جده پرداخت می‌کند، مقایسه و محاسبه کنیم، می‌بینید که عمره از سفر داخلی نرخ خوبی دارد. هزینه‌های عمره تحت نظارت نماینده، ولی فقیه در امور حج و بعثه مقام معظم رهبری این هزینه‌ها محاسبه می‌شود، که عیناً هزینه تمام‌شده سفر زائران عمره است.

حسینی درباره ادامه روند اعزام‌های عمره با توجه به وقفه‌های سال‌های گذشته و قولی که می‌تواند به پنج میلیون و ۷۰۰ هزار نفر معطل این سفر بدهد، اظهار کرد: با توجه به روابط دو کشور (ایران و عربستان) که در گسترش است، بتوانیم در سایه تفاهمی که انجام دادند این سفر‌ها را گسترش دهیم.

ایران از بامداد سوم اردیبهشت‌ماه پس از ۹ سال وقفه اعزام‌های عمره را از سر گرفت. اعزام به عمره از سوی ایران از سال ۱۳۹۴ پس از ماجرای فرودگاه جده و در ادامه قطع روابط دیپلماتیک ایران و عربستان، تعلیق شده بود.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
ایسنا
مجله زندگی
ارسال نظر