معجزه لاغرشدن با یک لیوان از این خوارکی

به طور کلی هر فنجان نخود فرنگی حاوی ۱۳۴ کالری است، اما فیبر بالایی دارد، به همین دلیل برای کاهش وزن بسیار مناسب است.
معجزه لاغرشدن با یک لیوان از این خوارکی
کد خبر : ۶۴۱۵۴

نخود فرنگی علاوه بر خوشمزه بودن گنجینه کوچکی از مواد مغذی هستند که دارای فواید بسیاری برای سلامت بدن می‌باشند. برخی افراد علاقه‌ای به خوردن آن ندارند، اما باید بدانند که حتما در ذائقه خود باید تغییر ایجاد کنند. نخود فرنگی دارای آمینو اسید‌های ضروری، سیستئین، لیسین و بسیاری از مواد مغذی مهم مانند پروتئین ها، ویتامین B، ویتامین E، نشاسته و چربی‌ها است. نخودفرنگی از محدود حبوباتی است که هم بصورت خام و هم پخته، جزء سبزیجات تازه محسوب می‌گردد.

کاهش وزن با نخود فرنگی؟
افزایش وزن و تغییر سایز به دلیل سبک زندگی ناسالم و مصرف غذا‌های پرچرب و کالری به وجود می‌آید. برای تغییر در رژیم غذایی بهتر است انواع مختلف غذا‌ها را دریافت کنید، نخودفرنگی یکی از مواد غذایی مهمی است که در کاهش وزن موثر است. نخودفرنگی به طور طبیعی یک ماده غذایی کم کالری، کم چرب، حاوی پروتئین، فیبر و بسیاری از ویتامین‌ها و مواد معدنی است.

به طور کلی هر فنجان نخود فرنگی حاوی ۱۳۴ کالری است، اما فیبر بالایی دارد، به همین دلیل برای کاهش وزن بسیار مناسب است. اگر مایل به کاهش وزن خود هستید، سوپ سبزیجات خود را با افزودن نخودفرنگی تکمیل کنید. این سوپ با فیبر و پروتئین بسیار، احساس سیری در شما ایجاد کرده و جلوی اشتهای شما را می‌گیرد. این سوپ را قبل از غذای اصلی میل کنید تا غذای کمتری بعد از آن مصرف نمائید. زیرا این سوپ حجم زیادی از معده شما را اشغال کرده و از پرخوری جلوگیری می‌کند.

مواد مغذی نخود فرنگی
سه چهارم فنجان نخود فرنگی دارای ۱۰۰ واحد کالری است، مقدار پروتئین آن از یک چهارم فنجان بادام یا یک قاشق غذا خوری کره بادام زمینی بیشتر است. هر فنجان نخود فرنگی ۸ گرم فیبر و ۲۸ درصد فیبر مورد نیاز روزانه را تامین می‌کند. بسیاری از افراد فیبر کافی در طول روز مصرف نمی‌کنند، که می‌توانند با افزودن نخودفرنگی به غذای خود، فییبر مورد نیاز را دریافت کنند.

علاوه بر فیبر و پروتئین منبع مناسبی از ویتامین‌های گروه B، ویتامین A، ویتامین C، بتا کاروتن، آهن، منیزیم و ویتامین K است.

آیا مصرف نخود فرنگی موجب چاقی می‌شود؟
تحقیقات بخش سلامت دانشگاه هاروارد نشان می‌دهد که میان افزایش مصرف سبزیجات نشاسته‌ای و بالا رفتن وزن ارتباطی وجود دارد. به طوری که نخودفرنگی را نیز یکی از عوامل افزایش وزن می‌دانند. در این مطالعه از اطلاعات یک پرسشنامه تغذیه‌ای استفاده شد که خطا‌های محاسباتی داشت. این که بدانیم چه غذایی را در باید در کنار این سبزیجات استفاده کنیم، اهمیت بسیاری دارد.

با اینکه تحقیقات نشان داده است افزایش مصرف سبزیجات نشاسته‌ای باعث بالا رفتن وزن می‌شود، اما تحقیقات دیگری نیز ثابت می‌نماید افزایش مصرف فیبر در برنامه غذایی به کاهش وزن کمک می‌کند.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر