این خودرو اتومات سایپا راهی صادر شد

مدیر صادرات گروه خودروسازی سایپا گفت: قصد داریم در بازار‌های عراق، سوریه، روسیه و ونزوئلا حضور و نقش پر رنگ‌تری داشته باشیم.
این خودرو اتومات سایپا راهی صادر شد
کد خبر : ۶۴۲۵۴

مدیر صادرات گروه خودروسازی سایپا گفت: در سال جاری، ساینا اس اتوماتیک به عراق صادر خواهد شد.

منصور ابطحی با اعلام این خبر درباره روند صادرات خودرو‌های سواری و تجاری که گروه سایپا در سال جاری دنبال خواهد کرد، اظهار داشت: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، صادرات محصولات سایپا در سال جاری به کشور‌های مختلف ۳ برابر خواهد شد.

بدین جهت محصولات گروه خودروسازی سایپا به کشور‌های همسایه، آسیای میانه و کشور‌های آفریقایی صادر می‌شود. بر این اساس قصد داریم در بازار‌های عراق، سوریه، روسیه و ونزوئلا حضور و نقش پر رنگ‌تری داشته باشیم.

وی با بیان اینکه بازار عراق برای ما خیلی مهم و استراتژیک است، یادآور شد: در سال جاری ساینا اس اتوماتیک به عراق صادر خواهد شد. همچنین سطح روابط و همکاری‌های صنعتی خود را با کشور‌های آفریقایی افزایش خواهیم داد. بدین جهت بنا شده خودرو‌های تجاری سبک زامیاد (فرمان راست-فرمان چپ) و خودرو‌های اقتصادی گروه سایپا (کوییک-اطلس-ساینا) به این کشور‌ها صادر شود.

ابطحی تاکید کرد: کشور‌های آفریقایی شانس بزرگی برای کسب و کار‌های ایران به خصوص حوزه خودرو دارد و از این رو با خیلی از کشور‌های آفریقایی مذاکرات جدی شروع شده است.

مدیر صادرات گروه خودروسازی سایپا با تاکید بر اینکه بازار روسیه بسیار بزرگ است و محصولات گروه سایپا امکان صادرات به این کشور را دریافت کرده‌اند، گفت: با توجه به اخذ گواهی استاندارد صادرات کالا به روسیه (GOST)، از ابتدای تابستان سال جاری صادرات خودرو‌های کوییک و ساینا اتوماتیک و دنده‌ای گروه سایپا به کشور یاد شده آغاز می‌شود و البته در حال برنامه‌ریزی هستیم که مجوز‌های لازم برای صادرات شاهین پلاس را هم دریافت کنیم.

وی تاکید کرد: برنامه صادرات خودرو به ونزوئلا نیز در تابستان سال جاری در حال نهایی شدن است و محصولات ساینا و کوییک به این بازار ارسال خواهد شد. در دور جدید همکاری با طرف ونزوئلایی در سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲، چند محموله هزار دستگاهی خودروی آماده (CBU) به بازار مزبور صادر شده است.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر