خبر مهم درباره استخدام معلم | ۱۰۰ هزار معلم در آموزش و پرورش استخدام می‌شوند

وزیر آموزش و پرورش گفت: حدود یکصد هزار نفر امسال به جامعه آموزش و پرورش افزوده خواهند شد. در سال ۱۴۰۳، ۱۰۰ هزار معلم جذب آموزش و پرورش خواهند شد. 
خبر مهم درباره استخدام معلم | ۱۰۰ هزار معلم در آموزش و پرورش استخدام می‌شوند
کد خبر : ۶۴۵۶۸

در سال ۱۴۰۳، ۱۰۰ هزار معلم در آموزش و پرورش استخدام می‌شوند.

وزیر آموزش و پرورش گفت: حدود یکصد هزار نفر امسال به جامعه آموزش و پرورش افزوده خواهند شد. در سال ۱۴۰۳، ۱۰۰ هزار معلم جذب آموزش و پرورش خواهند شد. 

رضا مراد صحرایی، وزیر آموزش و پرورش در مراسم تقدیر از معلمان نمونه گفت: معلم کسی است که آینده کشور را معماری می‌کند. در قریب به ۶۰۰ هزار کلاس درس، لحظه‌به‌لحظه، آینده ایران در حال شکل‌گیری است. اینکه آینده ایران به چه شکل خواهد بود بسته به تلاش معلمان است.

وزیر آموزش و پرورش گفت: لذا باید بگوییم که قد هیچ صنف و گروهی به بلندای قد جامعه معلمان نیست. پس اگر می‌خواهیم جامعه عزیز شود، باید معلم را قدر بدانیم. اگر معلم را بالا ببریم، جامعه رشد می‌کند.

وزیر آموزش و پرورش گفت: جامعه‌ای که معلمش را گرامی بدارد؛ استحقاق هر پیشرفتی را خواهد داشت. خوشحالم که امسال هم همچون سال گذشته توانستیم منزلت معلمان را گرامی بداریم.

او با اشاره به اینکه ۹۳ هزار معلم به عنوان معلمان منتخب برگزیده شدند؛ گفت: حدود ۳۰۰۰ معلم برتر در سطح شهرستان‌ها انتخاب شدند. ۳۲۰ معلم، منتخب استانی شدند و در نهایت ۲۰ معلم برتر کشوری انتخاب شدند. این اولین بار بود که معلمان نشان معلم برتر را از رئیس‌جمهور دریافت کردند و فردای آن روز هم به دیدار رهبری رفتند.

وزیر آموزش و پرورش گفت: می‌گویند دو هفته‌ای است که حال همه کشور خوب است؛ علت این مساله آن است که در این دو هفته از معلمان تقدیر کردیم؛ تمام جهان و تمام کائنات بر معلم درود می‌فرستند.

صحرایی با اشاره به حمایت دانشجویان آمریکایی از مردم مظلوم غزه گفت: باید به دانش‌آموزانمان بگویید که در زمانی که پلیس حق ورود به دانشگاه را ندارد، در کشور‌هایی که داعیه حقوق بشر و دموکراسی را می‌زنند، با دانشجویان به جرم اینکه فقط گفته بودند مظلوم را نکشید، با باتوم و بدترین تهمت‌ها برخورد کردند. در کشور‌های غربی این روز‌ها پلیس در حال کنترل دانشگاه‌هاست.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه کنترل نرم در ایران حاصل فعالیت معلمان است گفت؛ معلم کسی است که به تعبیر رهبر انقلاب، هیچ‌کس جز منافق معلم را تحقیر نمی‌کند. هیچ قشری از جامعه وجود ندارد مگر اینکه مدیون کمک‌ها و لطف معلمان است. تکریم معلم باید به رفتار عادی جامعه تبدیل شود.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه هر آرزوی خوبی که برای جامعه داریم؛ محل تحققش در مدرسه است؛ افزود: جامعه قوی و جامعه بانشاط و اقتصاد قوی، جز با توجه به معلم و مدرسه به دست نمی‌آید. هر چقدر که می‌خواهیم منظره مدرسه با نشاط‌تر و درخشان‌تر باشد، باید به معلم و مدرسه توجه کنیم. بازگشت به مدرسه، سیاست امروز کسانی است که دغدغه شکوفایی ایران را دارند.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه حدود یکصد هزار نفر امسال به جامعه آموزش و پرورش خواهند پیوست؛ گفت: اگر پیوسته بر سیاست تقویت معلمان بپردازیم امید‌ها برای شکوفایی هرچه بیشتر نظام تعلیم و تربیت بیشتر خواهد شد.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
مهر
مجله زندگی
ارسال نظر