چند ویژگی مردانه که زن‌ها رو مثل آهنربا جذب می‌کند!

بسیاری از مردان فکر میکنند که اگر قد بلند، چشم و ابروی مشکی و خوش تیپ باشند، جذاب هستند.
چند ویژگی مردانه که زن‌ها رو مثل آهنربا جذب می‌کند!
کد خبر : ۵۲۴۰۵

قابل اعتماد بودن، عشق و مهربانی، پسندیده ترین صفات در هر مردی هستند. اما متأسفانه این ویژگی ها را سخت می شود در اولین ملاقات با کسی در او تشخیص داد. تحقیقات می گوید تنها یک پنجم ثانیه بعد از نگاه کردن به کسی طول می کشد تا دلباخته ی او شویم. بعد از آن، مواد شیمیایی سرخوشی بخش درون مغز ما ترشح می شوند و ۱۲ نقطه از آن را تحت تأثیر قرار می دهند.

در ادامه از ویژگی هایی در مردان خواهیم گفت که می توانند زنان را فوراً جذب آن ها کنند.

۱- خنداندن زنان

زن ها مردانی را دوست دارند که می توانند با آن ها خوش بگذرانند. پژوهش ها نشان داده داشتن حس شوخ طبعی به مردان کمک می کند خلاق تر و باهوش تر به نظر برسند. و این امر هم به معنای موفقیت در یافتن شریک عاطفی است.

۲- انجام کارهای خیر

دانشمندان می گویند افراد مجردی که در انجام کارهای خیر مشارکت زیادی دارند، از شانس بیشتری برای شروع یک رابطه عاطفی پایدار برخوردارند. این بدان معنی است که زن ها برای روابط عاطفی بلند مدت، مردان انسان دوستی را ترجیح می دهند که دست به کارهای خیر می زنند.

۳- ثروتمند به نظر رسیدن

ما زیاد می شنویم که پول شادی و خوشبختی نمی آورد، اما تحقیقات نشان داده زن ها در مقایسه با مردان معمولی، بیشتر، مردانی را ترجیح می دهند که از شرایط مالی ای نزدیک به طبقات بالای جامعه برخوردارند (مثل داشتن خانه یا خودروی گران قیمت).

۴-  بالا رفتن سن

معروف است که مردها هر چه سن شان بالاتر می رود، ظاهر بهتری پیدا می کنند. اما آیا کسی دلیلش را می داند؟ آیا چین و چروک هایشان است که آن ها را جذاب تر می کند، یا پخته و عقلمند شدن شان است که زن ها را مجذوب آن ها می سازد؟ حالا بالاخره جواب این سؤال را می دانیم. جذابیت آن ها در تجربیات بزرگ تر زندگی شان نهفته است که به آن ها فرصت بیشتری برای ثروت اندوزی و در دست گرفتن کنترل آن بخشیده است.

۵- ایجاد شک و تردید

شکهار کاپور، بازیگر مشهور هندی یک بار گفت: «من زندگی ام را به شک و تردید گذراندم. قطعیت و اطمینان قاتل خرد، فکر و خلاقیت است.» و از قرار معلوم این امر در مورد رابط عاطفی هم صدق می کند. تحقیقی نشان داد زنانی که نمی دانستند یک مرد واقعاً دوست شان دارد یا خیر، بیشتر جذب او می شدند. در مقابل، زنانی که به آن ها ابراز علاقه شده بود و از عشق زیاد یک مرد به خود آگاه بودند، کمتر جذب آن مرد شده بودند.

۶- داشتن سگ

زن ها سگ داشتن مردها را نشانه ی استواری آن ها در امر مراقبت در روابط عاطفی بلند مدت تعبیر می کنند. این امر توانایی متعهد شدن آن ها را نشان می دهند. جالب است که حتی اگر این مردان به دنبال روابط عاطفی کوتاه مدت باشند، باز هم مورد پسند زنانی قرار می گیرند که خود از قبل آماده ی تشکیل خانواده هستند.

۷- پوشیدن رنگ قرمز

قرمز صرفاً رنگ زن ها نیست. دانشمندان می گویند این رنگ به میزان چشمگیری بر علاقه ی زنان به مردان تأثیر می گذارد. پژوهشی نشان داد، زنانی که مردانی را با لباس قرمز رنگ دیده بودند، آن ها را متعلق به طبقات اجتماعی بالاتر و جذاب تر دانسته بودند.

۸- ریسک کردن

زن ها مردانی که دست به ریسک های جسورانه می زنند را به مردانی که از ریسک کردن خودداری می کنند، بیشتر ترجیح می دهند. این نتیجه ی یک پژوهش است که بر اساس آن، مردهایی که دست به ریسک های جسورانه و غیر جسورانه می زنند، در مقایسه با مردانی که از ریسک کردن پرهیز می کنند، به چشم زنان بیشتر شجاع، ورزشکار و با اندام متناسب، دارای رفتارهای آنی و به دنبال جلب توجه می آیند. اما تنها مردانی که دست به ریسک های جسورانه می زنند، در مقایسه با مردانی که از ریسک کردن خودداری می کنند، از سوی زن ها خیّرتر، پسندیده تر، با وجدان تر و جذاب تر تلقی شده بودند.

۹- ریش

زنان اغلب، مردان با مقدار ریش متوسط را به عنوان جذاب ترین انتخاب می کنند. اما مردانی که ریش کامل دارند را برخوردار از سلامت و فرد مناسبی برای پدر شدن تلقی می کنند. میزان مردانگی مردان به چشم زنان هم پا به پای مقدار ریش شان افزایش می یابد.

۱۰- اندام عضلانی

پژوهش ها نشان داده زنان مردان با اندام عضلانی را جذاب تر، به لحاظ فیزیکی مسلط تر و بی ثبات تر می دانند. با این حال، از نظر زن ها چنین مردانی به شریک عاطفی خود کمتر متعهد هستند. زن ها مردانی که به لحاظ عضلانی بودن اندام در حد متوسط هستند را جذاب تر از بقیه می بینند و احتمال داشتن روابط عاطفی بلند مدت را در مورد آن ها بیشتر می دانند.

۱۱- علاقه به کودکان

زنان می توانند از روی حالت های چهره ی مردان به علاقمند بودن یا نبودن آن ها به کودکان پی ببرند تا با استفاده از همین موضوع آماده بودن یا نبودن مردان برای رابطه عاطفی بلند مدت را تشخیص دهند. به همین سادگی! کافی است هر کودکی را با چشم هایتان دنبال کنید و در عین حال، لبخند بزنید تا قلب زن محبوب تان را به دست آورید.

۱۲- قد بلند

آیا قد مهم است؟ یک پژوهش آن را ثابت کرده است. دانشمندان در این پژوهش از ۶۰۱ زن در اینباره سؤال کردند و از آن ها چنین پاسخ هایی گرفتند: «به عنوان یک زن دوست دارم همزمان احساس شکننده بودن و امنیت کنم… نگاه کردن از بالا به پایین به چشم های مرد زندگی ام حس عجیبی دارد.» نتیجه ی این پژوهش نشان می دهد که زن ها در مردان قد بلند به دنبال ویژگی های بخصوصی مانند مراقبت و امنیت هستند تا بتوانند روابط عاطفی بلند مدتی بسازند.

 

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر