پیش‌فروش بلیت قطار تهران-کربلا آغاز شد

پیش فروش قیمت بلیت قطار‌های تهران-کربلا برای بهمن ماه که مصادف با ماه‌های رجب و شعبان است، آغاز شده است.
پیش‌فروش بلیت قطار تهران-کربلا آغاز شد
کد خبر : ۵۳۲۱۳

قطار تهران-کربلا که از اوایل شهریور ماه امسال راه‌اندازی شد، زمینه تشرف عاشقان به زیارت امام حسین (ع) را به شرایط ویژه‌ای فراهم کرد؛ این مسیر ریلی که به عنوان رویای ۴۰ ساله حالا به واقعیت پیوسته، راه‌اندازی مسیر ریلی مستقیم تهران- کربلا است که موجب تحول در سبک زندگی زیارتی زائران ایرانی می‌شود.

 قطار ایران-کربلا از تهران به صورت ترکیبی از تهران تا شلمچه آغاز می‌شود؛ زائران سپس طی مسیر ۳۰ کیلومتری با اتوبوس تا بصره و سپس با قطار عراقی از بصره عازم کربلا می‌شوند.

زمان طی مسیر این قطار ۱۸ ساعت در خاک ایران خواهد بود؛ مدت ۲ ساعت برای تشریفات گذرنامه زمان لازم است و سپس زائران ۳۰ کیلومتر را با اتوبوس تا بصره سیر می‌کنند، بعد از آن به مدت ۸ ساعت در قطار بصره تا کربلا خواهند بود.

پیش‌فروش بلیت قطار تهران-کربلا آغاز شد
در ابتدا باتوجه به تنوع واگن‌ها در مسیر بصره تا کربلا، ۳ گروه قیمتی برای قطار تهران-کربلا تعیین شده بود که یکی از آن‌ها با احتساب واگن اتوبوسی در خاک عراق، ۹۶۰ هزار تومان بود، اما اکنون این قطار‌ها برای بهمن ماه که مصادف با ماه‌های قمری رجب و شعبان است حدود ۲۰ درصد افزایش قیمت داشته و به یک میلیون و ۲۰۰ تا یک میلیون و ۷۵۰ هزار تومان رسیده است.

درحال‌حاضر پیش‌فروش بلیت قطار‌های مسافری برای بازه زمانی یک بهمن تا ۳۰ بهمن (مسیر‌های رفت تا تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ و مسیر‌های برگشت تا تاریخ ۱۴۰۲/۱۲/۰۱)) آغاز شده است و زائران می‌توانند با دارا بودن گذرنامه معتبر از طریق سامانه www.rai.ir به صورت اینترنتی و یا از طریق دفاتر فروش حضوری نسبت به خرید بلیت اقدام کنند.

گفتنی است که اعزام قطار از تهران به کربلا فقط در روز‌های شنبه انجام می‌شود.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
تسنیم
مجله زندگی
ارسال نظر